מכשיר האולטרה סאונד הינו מכשיר מהפכני שהפציע אלינו הרבה אחרי שהרנטגן כבר היה קיים. מכשיר האולטרה סאונד הינו מכשיר ייחודי שמסוגל להעניק תמונה מלאה על המתחולל בגופו של המטופל וגם של הרקמות הרכות בניגוד למכשיר הרנטגן. מלבד היתרון הזה, ישנם יתרונות נוספים למכשיר האולטרה סאונד ביחס למכשיר המקביל – מכשיר הרנטגן. מדובר במכשיר הרבה יותר בטיחותי מבחינת הקרינה. אם בבדיקות רנטגן אנחנו יודעים שיש להתמגן בכיסוי עופרת וגם עם הכיסוי יש הרבה שנמנעים מהצילומים הללו משום שהם חוששים מהקרינה העוצמתית, הרי שבצילומי הרנטגן לא קיים כמעט החשש הזה כי מדובר בקרינה הרבה יותר מינימלית וכאשר מדובר במרחק של טווח יחסית די קטן, כבר לא ניכרת כלל ההשפעה של הקרינה שמפיץ מכשיר האולטרה סאונד.

מי זקוק לשרות של אולטרסאונד עד הבית?

השרות של אולטרסאונד זהו שרות שנועד מעקרו על מנת לסייע לאנשים שאין להם את האפשרות להגיע עד למרפאה על מנת לבצע את הבדיקה. זה יכול להיות בגלל קושי בניידות, מוגבלות המחייבת הסעה באמצעות אמבולנס מורכב, או כאשר מדובר בנשים הרות הסובלות מדימומים והתנועה עלולה להזיק להן או להריון שלהן. בכל המקרים הללו יש אפשרות לפנות אל חברה המציעה את האפשרות להביא את הציוד עד הבית. הצילום ייעשה במהירות ובקלות והתוצאה תתקבל ישירות על המסך.

איך זה מתבצע בפועל?

שרות של אולטרסאונד עד הבית זהו שרות פשוט ביותר בגלל הציוד הדי פשוט אותו יש להביא אל ביתו של החולה. מדובר בסך הכול במכונת הדמיה קומפקטית ונוחה כאשר הטכנולוגיה של היום מאפשרת את התוצאות המדויקות ביותר באמצעות מכשירי אולטרה סאונד קטנים וקלים שמשקלם מגיע אולי לעשרה ק"ג. המכשירים הללו מאושרים לשימוש גם על ידי ה –FDA  ויכולת הביצוע שלהם זהה למכשירי האולטרה סאונד הרגילים שבמרפאות. מכונות ההדמיה הללו מסוגלות לבצע כל בדיקה נדרשת שכוללת גם את כל סוגי בדיקות דופלר, כלומר – זרימת דם הנדרשת בדרך כלל בבדיקות השונות הנערכות באמצעות מכשיר האולטרה סאונד כמו בעת בדיקת אקו לב (אקוקרדיוגרפיה) בדיקות במהלך הריון ועוד.

צילום ללא הוראת רופא

כידוע, כל צילום רנטגן דורש הוראה כתובה וברורה של רופא ובלעדיו לא יוכל להיערך הצילום. לעומת זאת, בדיקת האולטרה סאונד יכולה להיעשות לכל אחד ואין בעיה רפואית לבצע אותה גם ללא הוראת רופא. מסיבה זו אין כל בעיה לבצע את הבדיקה בביתו של המטופל.

בדיקות האולטרה סאונד הן בדרך כלל בדיקות מהירות ותוך דקות ספורות ניתן לשלוח את התוצאות באמצעות הדואר האלקטרוני אל הרופא המטפל לצורך קבלת חוות דעת על התוצאות שהתקבלו.

השירות הזה כמו הרבה דברים החל בארצות הברית לפני מספר שנים ומהר מאוד הוא הגיע גם אלינו לארץ, והוא זוכה להצלחה מרובה בתחום הביתי. 

תגיות: